Кирило – Ющенку: помісна церква в Україні є

Понеділок, 27 липня 2009, 19:37

Патріарх Кирило заявляє, що православні українці підкоряються патріархові Московському і всієї Русі.

Про це він заявив після спільної з президентом Віктором Ющенком церемонії покладання квітів до пам`ятника жертвам Голодомору.

Кирило висловив задоволення першим днем візиту до України.

Він зазначив, що обговорив з Ющенком релігійну ситуацію в Україні. За його словами, розділення православ`я є великим викликом і великою проблемою.

Патріарх сказав, що "ми вшановуємо пам`ять святого Володимира, який великим діянням – Хрещенням Русі – сприяв заснуванню нашої помісної церкви, яка вже 2000 років існує".

"Ця церква, пане президенте, існує. Є помісна церква в Україні, якби її не було – не було б сьогодні України", - сказав Кирило.

Але, за його словами, на тілі цієї церкви утворилися рани, які потрібно заліковувати. При цьому, за словами Кирила, зцілення прийде тоді, коли ми слідуватимемо певним істинам.

Патріарх зазначив, що першою з них є те, що паствою церковною є всі хрещені православні люди незалежно від їхньої політичної орієнтації, від їхніх симпатій або антипатій, від їхнього розуміння історії.

"Це все паства єдиної помісної церкви. Якщо ми не проектуватимемо на наше церковне життя наші політичні уподобання, то ми звільнимо нашу дискусію від того фону, який сьогодні так обтяжує роздуми про майбутньому православ`я в Україні", - заявив патріарх.

Він подякував Ющенку за те, що той наголосив на духовному, пасторському характері його візиту до України.

При цьому Кирило зазначив, "що патріарх Московський і всієї Русі живе в Російській Федерації, в місті Москві, але це патріарх Московський і всієї Русі".

Він нагадав, що раніше рішенням ієрархів східної християнської церкви патріархи офіційно називалися патріархами московськими, всієї Русі і всіх північних країн й до скасування патріаршества при Петрові І, так і підписувалися.

"Тут немає жодного імперіалізму, жодного панування одних над іншими, тут є ясна православна еклезіологія: патріарх – це батько для всіх незалежно від того, якого кольору паспорт в кишені, в якій ми державі живемо, він батько всіх тих, хто належить православній церкві, що входить до єдиної юрисдикції, очолюваної патріархом", - заявив Кирило.

"Я як патріарх докладу всіх сил, щоб за милістю Божою долалися розділення", - сказав він.

УНІАНpowered by lun.ua