Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Молдова депортує 5 українських спостерігачів

Вівторок, 28 липня 2009, 19:03

З Молдови будуть депортовані 5 громадян України, представників Комітету виборців України, які мали спостерігати за проведенням позачергових парламентських виборів.

Про це у своєму блозі на Українській правді заявив речник КВУ Олександр Черненко.

"О 6:30 ранку в двері готельних номерів у молдовському місті Сороки постукали невідомі люди, що представилися працівниками міграційної поліції Молдови", - зазначив він.

"В цей готель ще звечора поселися міжнародні спостерігачі від місії ЕНЕМО, в тому числі і 5 громадян України. А о 6:30 ранку їх попросили з "речами на вихід", - повідомив речник.

"Як потім зізналися самі правоохоронці у приватних розмовах, наказ підняти спостерігачів з ліжок надійшов ще о 1 ночі. Однак виконавці переконали начальство почекати ранку і просто організували чергування під дверима готелю", - розповів Черненко.

Він заявив, що після кількагодинних профілактичних бесід і наполегливих прохань покинути Молдову протягом 24 годин відпустили всіх, крім українців.

"Українців потягли до суду, оскільки на думку офіційної Молдови вони в'їхали в країну нелегально. Причина – відсутність в паспорті штампу про перетин молдовського кордону", - повідомив речник.

"Дійсно, ми в'їхали в Молдову через Придністров'я. Це найкоротший шлях від Києва до Кишинева, за таким маршрутом ходить рейсовий автобус Київ-Кишинів. Оскільки Молдова не визнає кордону з Придністров'ям, то на молдовському боці лише оглянули наші паспорти і не поставили там жодних відміток", - пояснив Черненко.

Він зазначив, що "законність перетину кордону в такий спосіб підтвердив і український консул у Молдові, посилаючись на якісь міжнародні договори, але для місцевого суду це не стало аргументом".

"Після десятигодинного "маринування" українців було прийнято рішення про накладення адміністративного штрафу на кожного українця у розмірі 1000 лей (100 доларів США) і депортацію. На даний момент письмове рішення суду не видане на руки", - сказав речник.

"Як тільки це станеться, готуватимемо апеляцію. А поки-що робимо все можливе, щоб вивезти наших", - заявив Черненко.

"Взагалі, в діях молдовської влади все менше простежується яка-небудь логіка. Суміш паніки і страху. В місцевих новинах лише й розмов про "уголовників", які приїхали робити тут революцію", - розповів він.

"Біля бази відпочинку, де ми дислокуємося, ходять сумнівні типи в татуюваннях і представляються ветеранами Афганістану. Вони без зайвої дипломатії радять "убіраться подобру-поздорову". У зв'язку з цим вирішено згорнути місію спостереження ЕНЕМО", - заявив речник КВУ.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування