Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

У КС кажуть, що у них нема місця для Станік

Середа, 29 липня 2009, 11:06

Голова Конституційного Суду не має правових підстав вводити Сюзанну Станік до складу КС.

Про це сказано у заяві прес-служби КС у відповідь на закиди деяких депутатів щодо рішення Апеляційного суду Києва, який поновив Станік на посаді.

У КС наголошують, що рішенням Апеляційного суду Києва залишено в силі рішення Окружного адміністративного суду Києва, який визнав незаконним указ президента Віктора Ющенка про скасування указу президента Леоніда Кучми від 2004 року щодо призначення Станік суддею КС.

"Всі 18 посад суддів, у тому числі й за президентською квотою, на сьогоднішній день заповнені, отже голова КСУ не має правових підстав вводити Станік у склад суду 19-м суддею", - сказано у заяві.

"Таким чином, суд працює у повному конституційному складі, і його легітимність не підлягає будь-яким сумнівам. Вирішення ж питання щодо Станік за таких умов належить виключно до компетенції президента", - наголошують у КС.

Крім того, КС відкидає закиди депутатів щодо порушення ним строків розгляду конституційних подань, навмисного зволікання з прийняттям важливих рішень, або занадто швидкого ухвалення рішень.

"Нагадаємо, що свого часу суд справді тривалий час не міг ухвалювати важливих для країни рішень - його робота була заблокована саме парламентом, який з політичних мотивів не розглядав питання про призначення суддів КСУ", - сказано у заяві.

"Однак ті часи вже давно позаду, і сьогодні суд має у своєму доробку достатньо прийнятих рішень, щоб заявити: публічно ставити під сумнів ефективність його роботи - це уділ зашорених чиновників і політиків, яким муляє принципова позиція КСУ з тих чи інших питань", - заявляють у КС.

Як відомо, у червні Апеляційний суд Києва поновив Станік на посаді судді КС. Водночас у секретаріаті президента не виключили можливість оскарження цього рішення суду.

Вперше Ющенко звільнив Станік з посади судді КС у зв’язку з порушенням нею присяги навесні 2007 року, у розпал конфлікту у зв’язку з розпуском парламенту.

25 березня 2008 року Верховний Суд визнав відставку Станік незаконною.

Ющенко виконав це рішення суду – він поновив Станік і одразу ж вдруге звільнив її під іншим приводом. Так, у зв`язку з неповноважним складенням присяги Ющенко скасував указ президента Леоніда Кучми про призначення Станік суддею КС.

У 2004 році, коли Станік вступала на посаду, у залі Верховної Ради був відсутній президент Кучма – хоча його присутність при складенні присяги є обов’язковою умовою за законом про Конституційний Суд.

Саме другий указ і оскаржувала Станік в Окружному адміністративному суді Києва.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування