На Банковій розкритикували Європу за відсутність єдності

Середа, 29 липня 2009, 19:08

Президент Віктор Ющенко стурбований уповільненням темпів переговорів з Європейською комісією стосовно наповнення зовнішньополітичної ініціативи Європейського Союзу "Східне партнерство" реальним змістом.

Про це заявив заступник глави секретаріату президента Андрій Гончарук, повідомляє прес-служба глави держави.

На думку президента, важко назвати задовільним прогрес, досягнутий переговорними сторонами при опрацюванні та розгляді конкретних проектів, які мають реалізовуватися у рамках двостороннього та багатостороннього вимірів ініціативи.

"Президент вважає достатньо низьким рівень конкретики у дискусіях між Україною та ЄС по питаннях практичної реалізації проектів "Східного партнерства", – зазначив Гончарук.

Ющенко переконаний, що в рамках ініціативи слід працювати не лише над проектами, але й над новими механізмами, які сприяли б реальній інтеграції між країнами-партнерами та Європейським Союзом.

"Президент впевнений, що "Східне партнерство" не повинно полягати у забезпеченні додаткових обсягів "старих" механізмів, які вже реалізовувалися між ЄС та країнами-партнерами", - сказав заступник глави секретаріату.

"Навпаки, майбутні проекти цієї ініціативи повинні мати новаторський характер та позитивно вплинути на сфери, яких стосуватимуться, – зокрема, інституційну розбудову, регіональний розвиток, створення інтегрованої системи управління кордонами відповідно до норм ЄС, поглиблення співпраці в енергетичній сфері", – сказав Гончарук.

У цьому контексті він висловив думку, що розгляд проектів за основними тематичними платформами "Східного партнерства" ускладнюється низкою об‘єктивних факторів, що не залежать від української сторони.

Йдеться, зокрема, про відсутність у представників Єврокомісії єдиного підходу та комплексного бачення майбутнього механізму взаємодії у рамках Партнерства, відсутність узгодженого механізму оформлення проектних заявок та уніфікованої форми подання проектних пропозицій, а також триваючу внутрішню дискусію в ЄС щодо концепції практичної імплементації ініціативи.

Водночас Гончарук висловив упевненість, що оперативне вирішення з боку ЄС усіх процедурних питань щодо розгляду та ухвалення проектів відповідає інтересам як самого Євросоюзу, так і держав-учасниць ініціативи.

З цього приводу заступник глави секретаріату нагадав, що "Східне партнерство" містить низку концептуальних і практичних засад, що повністю відповідають баченню президента перспектив поглиблення євроінтеграції України та набуття нашою країною повноправного членства в ЄС.powered by lun.ua