Комуністи втрачають більшість у Молдові

Середа, 29 липня 2009, 21:29

Правляча Партія комуністів, згідно з даними екзит-полу, не змогла одержати абсолютну більшість місць у парламенті Молдови на виборах, що відбулися у середу.

Про це повідомив на прес-конференції у середу ввечері Аркадій Барбарошіє, директор Інституту публічної політики, який провів опитування на виході з виборчих дільниць.

Згідно з даними екзит-полу, Партія комуністів лідирує на дострокових парламентських виборах, отримуючи 41,2%.

Ліберально-демократична партія, згідно з опитуванням, отримує 17,4%, Ліберальна партія - 16%, Демократична партія - 12,5%, Альянс "Наша Молдова" - 8%.

У такому випадку, Партія комуністів отримає 45 зі 101 мандата у парламенті, Ліберально-демократична партія 19 мандатів, Ліберальна партія - 16 мандатів, Демократична партія - 13 мандатів, Альянс "Наша Молдова" - вісім мандатів.
    
Спостерігачі зазначають, що при такому розкладі багато чого буде залежати від Демократичної партії, яка займає центристські позиції.

Демпартія може сформувати коаліцію з комуністами, яка отримає 58 мандатів, або сформувати коаліцію з ліберальними партіями і мати 56 мандатів. У будь-якому випадку, коаліція може сформувати уряд (52 мандати), але не може обрати президента (61 голос).

У той же час, можливе формування уряду, а Володимир Воронін може залишитися чинним президентом. Це пов'язано з тим, що, у разі неспроможності парламенту обрати президента, нові дострокові вибори можуть бути призначені лише через рік.

Лідер Демократичної партії Маріан Лупу, який місяць тому вийшов з Партії комуністів, заявив у середу ввечері, що "Демпартія ні за яких обставин не буде формувати двосторонню коаліцію з Партією комуністів".

Він дав зрозуміти, що можливо формування широкої коаліції "з метою досягнення національного консенсусу та подолання політичної кризи".

Однак три ліберальні партії, які спровокували дострокові вибори однозначно заявили, що не будуть співпрацювати з Партією комуністів.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!