Закордонні експерти не несуть відповідальність – Луценко по справі Гонгадзе

Четвер, 30 липня 2009, 17:48

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко упевнений, що експертиза у справі Гонгадзе повинна проводитися в Україні, але бажано з іноземними експертами.

Про це він заявив на прес-конференції, коментуючи заяву Мирослави Гонгадзе про необхідність судово-медичної експертизи за кордоном, повідомляє Ліга.net.

Луценко зазначив, що вимога вдови Гонгадзе - це її право, але, відповідно до українського законодавства, такі експертизи можуть проводитися винятково на території України й українськими експертами.

"Тільки вони несуть кримінальну відповідальність за неправдиве свідчення перед українським законодавством", - пояснив міністр.

"Будь-який експерт на території Голландії, Німеччини або Сполучених Штатів не несе кримінальної відповідальності, тому їхні дані не можуть бути правдивими з юридичної точки зору", - додав він.

Луценко зазначив, що з політичної точки зору він, "ще будучи в лавах опозиції і сьогодні, на посаді міністра внутрішніх справ, вважав би доцільним залучити до проведення експертизи, крім українських експертів, і представників іноземних експертних служб".

"Це дасть велику гарантію і суспільству, і Мирославі Гонгадзе, і всім, хто хоче домогтися правди у цій справі", - пояснив міністр.

Як відомо, українські судмедексперти вже приступили до проведення експертизи з ідентифікації фрагментів черепа, що можуть належати Гонгадзе.

У той же час, вдова журналіста Гонгадзе наполягає на проведенні експертизи за кордоном.powered by lun.ua