Яценюк кличе всіх на бій із Ратушняком і його покровителями

Середа, 12 серпня 2009, 09:11

Депутат Арсеній Яценюк закликає всіх політиків вимагати порушення справи проти мера Ужгорода Сергія Ратушняка за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Про це йдеться в зверненні лідера "Фронту змін" до громадян України, поширеним його прес-службою.

"Двометровий здоровань напав на 21-річну тендітну студентку, котра роздавала інформаційні буклети "Фронту змін", і завдав їй тілесні ушкодження різного ступеня важкості. І зробив це на основі расистських поглядів, про що сам відкрито зізнався в ЗМІ", - нагадує Яценюк.

Він додав, що ця волонтерка – "далеко не перша жертва закарпатського злочинця у владі: він нападав на чиновників, політиків, депутатів, шанованих людей..."

Яценюк обурюється: "Ні Тимошенко, ні Янукович не виступили проти дій Ратушняка. Реакція президента Ющенка була млявою й неадекватною. Це прямо вказує на те, що місцеві князьки є частиною державної машини влади".

"Інакше чим можна пояснити те, що правоохоронні органи від початку звужують кваліфікацію дій мера? Поки прокуратура Закарпатської області порушила кримінальну справу проти Ратушняка тільки за двома статтями – за хуліганство й перевищення службових повноважень", - зазначає депутат.

"Але його дії – це ще й завдання тілесних ушкоджень середньої важкості (ст. 122). Це – перешкоджання законній діяльності громадської організації (ст. 170). Це – розпалювання міжнаціональної ворожнечі в поєднанні з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинене посадовою особою (ст. 161 ч. 2). Ратушняк порушив п'ять статей Кримінального кодексу й повинен нести за це відповідальність", - стверджує Яценюк.

Він переконаний: "Безкарності не повинно бути. Якщо кожний ратушняк може відкрито й безкарно пропагувати нацизм, країна може буквально розсипатися".

"Діяльність Ратушняка і йому подібних – це поглиблення розколу України. Це – шлях до знищення держави", - вважає Яценюк.

За його словами, "в Україні склався порядок, який дарує ратушнякам і лозінським безкарність: Місцеві князьки є частиною олігархічних кланів, що засідають у Верховній Раді. Олігархічному уряду вони забезпечують підтримку на виборах у своїх регіонах (адмінресурс), а натомість – отримують політичний "дах" для сваволі на довірених їм територіях".

"Я зроблю все, щоб Ратушняка було покарано не за хуліганство, а за всі злочини, вчинені ним. Я вже звернувся з відповідною заявою до Генпрокуратури, МВС і СБУ. Україна – багатонаціональна, полікультурна і багатоконфесійна країна. В цьому – її стратегічний ресурс, а не слабкість. Тільки добре розуміючи це можна врятувати країну", - каже Яценюк.

"Закликаю всі політичні партії, громадські організації, всіх громадян України. Скажіть своє слово проти ксенофобії, расизму й нацизму. Зверніться до Генпрокуратури з вимогою порушити справу проти Ратушняка за розпалювання міжнаціональної ворожнечі", - просить він, і закликає мешканців Закарпаття всіх національностей "показати Ратушняку і його покровителям у Києві, що їхній час закінчився".

powered by lun.ua