Тимошенко доручила перевірити пологові будинки

Середа, 12 серпня 2009, 12:15

Прем’єр Юлія Тимошенко доручила перевірити інформацію про зловживання посадовцями Криворізького пологового будинку, пов’язані з використанням засобу "Куросурф".

Про це повідомляє прес-служба уряду.

Доручення адресоване міністру охорони здоров’я Василю Князевичу, міністру внутрішніх справ Юрію Луценку, міністру економіки Богдану Данилишину та голові Дніпропетровської облдержадміністрації Віктору Бондарю.

У разі підтвердження розповсюдженої інформації винних осіб доручено притягнути до кримінальної відповідальності.

Крім того, Тимошенко доручила міністру охорони здоров’я та головам облдержадміністрацій протягом двох тижнів перевірити діяльність всіх пологових будинків на відповідність вимогам законодавства щодо призначення і використання лікарських засобів.

Як відомо, раніше у ЗМІ з’явилась інформація про те, що у Криворізькому пологовому будинку лікарі змушували батьків недоношених дітей купувати в аптеці дорогий препарат "Куросурф", який розкриває легені недоношеним немовлятам і може врятувати їм життя. Цей препарат має постачатися в лікарні за рахунок бюджетних коштів.

Лікарі й керівництво Криворізького пологового будинку в коментарі "Українській правді. Життя" заперечували факт зловживання своїм посадовим становищем і пояснювали свої дії відсутністю необхідної кількості препарату у клініці.

Згодом Міністерство охорони здоров’я підтвердило, що лікарні забезпечені необхідним препаратом лише на 20% - і "бюджетних" ліків не вистачає по всій Україні.