Медведєв хоче зробити з Януковича свого глашатая

Середа, 12 серпня 2009, 15:30

За листом президента Дмитра Медведєва до Віктора Ющенка стоїть бажання розколоти Україну і змінити формат виборів-2010.

Так вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Карасьов висловив думку, що мета даного звернення - "змінити формат президентських виборів в Україні, змінити порядок денний президентських виборів".

На думку Карасьова, у цьому разі вибори мають перетворитися на референдум щодо проросійського курсу України, який повинна проводити майбутня українська влада.

Карасьов допустив, що російська еліта може піти на розкол України, якщо ситуація в українській державі буде розвиватися за сценарієм, який не влаштовує Москву.

Він також вважає, що "російська сторона ставить завдання привести до влади в Україні проросійські політичні сили і зробити більш проросійською Партію регіонів".

Карасьов також відзначив, що одна з цілей політичної еліти Росії, - "змінити формат Януковича, як кандидата в президенти і повернути його у формат періоду між першим і другим турами президентських виборів у 2004 році, зробити його глашатаєм проросійських політичних сил".

Крім того, за словами Карасьова, російська сторона хоче обплутати мережею зобов'язань нового президента, створити умови для лівих російських політичних сил впливати на майбутні комбінації української влади.

"Змінити курс української держави - от яке завдання ставить собі Російська Федерація", - сказав він.

Карасьов також розцінює звернення Медведєва, як спробу відокремити "погану" українську владу від гарного українського народу.

"Формально воно - це звертання до президента України, але по суті це звертання до українського народу... За цим стоїть намір відокремити погану владу від гарного братнього дружнього народу", - сказав експерт.

За його словами, "це виклик всім українським елітам, усім партіям... Це виклик не окремому президентові, а виклик українському курсові".

Відповідаючи на питання агентства "Інтерфакс-Україна", чому відповідь президентові Росії дала глава ради пропрезидентської партії "Наша Україна" Віра Ульянченко, а не сам Ющенко, Карасьов сказав: "Треба готувати відповідь письмово, коректно, спокійно, потрібно розглянути всі претензії, забрати емоції і відповісти по суті".powered by lun.ua