У Європі чекають, що конфлікт Росії й України "зробить погоду" на континенті

П'ятниця, 14 серпня 2009, 08:57

Загострення конфліктів між Росією та Україною – одна з очікуваних подій осені, яка може мати наслідки для загальної ситуації на континенті.

Так вважають аналітики інформагентства "Рейтер", передає "Німецька хвиля".

У центрі уваги залишається виступ російського президента Дмитра Медведєва з осудом українського керівництва.

Наголошується, серед іншого, що Медведєв відкрито заявив про бажання бачити на чолі України такого лідера, з яким Росії буде комфортніше мати справу.

"Рейтер" зауважує, що, ймовірно, з кінцем року і погіршенням погодних умов можливість воєнних дій на грузинському напрямку буде явно спадати, – натомість дедалі гостріше вимальовується конфліктність між Росією та Україною.

Як зазначає агентство, між Москвою та Києвом слід очікувати подальшого загострення стосунків щодо низки болючих питань. Серед них, насамперед, доля російського Чорноморського флоту, стан російської мови в Криму та застарілі й досі невирішені енергетичні проблеми.

Все це, на думку "Рейтер", буде лише поглиблювати напруження на тлі підготовки і проведення наступних президентських виборів в Україні 17 січня 2010 року.

Серед інших подій, які можуть вплинути на ситуацію в Європі в найближчі місяці, кореспонденти агентства назвали парламентські вибори в Німеччині, референдум в Ірландії щодо Лісабонської угоди ЄС та наслідки економічної кризи в балтійських країнах.

powered by lun.ua