Україна не зацікавлена в безпеці від Ташкентського договору

Субота, 15 серпня 2009, 11:00

Офіційні звернення до українського МЗС про відкриття інформаційного центру Організації Договору про колективну безпеку поки не надходили.

Про це заявив в.о міністра закордонних справ Володимир Хандогій, коментуючи пропозицію генсека організації Ташкентського договору Миколи Бордюжі, повідомляє Дзеркало тижня.

"Питання про відкриття інформаційного центру ОДКБ перебуває в гіпотетичній площині: українське МЗС не має офіційного звернення ні Бордюжі, ні інших офіційних осіб. Наша реакція буде побудована на офіційному зверненні", — повідомив Хандогій.

При цьому він висловив упевненість, що Україна не зацікавлена у вступі до військово-політичного союзу, створеного державами СНД.

"Україна не є членом ОДКБ і не має наміру вступати до неї", — заявив Хандогій.

До організації входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Узбекистан.

Ташкентський договір став для Москви інструментом реалізації російської зовнішньої політики, засобом відновлення впливу Росії на пострадянському просторі. Кремль намагається подати цю організацію як реальну альтернативу НАТО і всіма силами домагається збільшення ваги ОДКБ у системі міжнародних відносин.

Про намір організації створити інформаційний центр, щоб інформувати громадян країни про свою діяльність Бордюжа заявив 6 серпня.


powered by lun.ua