Тимошенко заявляє про захоплення "Надра України" друзями Регіонів

Четвер, 20 серпня 2009, 09:33

Особи, пов'язані з Партією регіонів, незаконно взяли під свій контроль "Надра України", заявила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

"Учора було вчинено рейдерське захоплення на чолі з паном Ставицьким (екс-голова "Надра України")", - сказала вона в четвер на позачерговому засіданні уряду, скликаному на 8 ранку з цього приводу.

Колишній керівник "Надра України" у супроводі семи осіб увірвався в офіс компанії та взяв його під свій контроль, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За словами Тимошенко, це було зроблено з метою викрасти документи для того, щоб узяти під контроль людей Партії регіонів родовища вуглеводнів.

Прем'єр сказала, що раніше особи, пов'язані з Партією регіонів, знаходячись у керівництві компанії, на основі корупційних схем передавали ліцензії на нафтогазові родовища людям партії, а також проводили відчуження майна компанії.

Але з приходом нового керівництва, за її словами, ці процеси не тільки були зупинені, але й почалися роботи з повернення державі незаконно переданих ділянок.

Тимошенко сказала, що ці дії проводилися на підставі судів.

Вона зазначила, що коли Едуард Ставицький проводив захоплення "Надра України", то нинішній керівник компанії перебував у відпустці.

Міністр екології Георгій Філіпчук сказав, що протягом середи, 19 серпня, про захоплення підприємства не було відомо, а інформація про це надійшла пізно ввечері.

На засіданні Кабміну Тимошенко зазначила, що у відношенні дій із незаконної передачі ділянок і відчуження майна неодноразово робилися звернення до Генпрокуратури, але вони не завжди сприймалися чи взагалі залишалися без уваги.

У свою чергу міністр екології заявив, що ГПУ видало розпорядження поновити Ставицького на посаді керівника компанії.

Він сказав, що необхідно для запобігання в майбутньому подібних дій ухвалити відповідний документ у вигляді постанови уряду. І додав, що цей документ необхідно розглянути на наступному засіданні Кабміну і ухвалити його.

Як відомо, Ставицький вважається близьким до "регіонала" Василя Джарти.powered by lun.ua