Тимошенко розписалася у власному безсиллі – Литвин

Вівторок, 25 серпня 2009, 20:13

Спікер Володимир Литвин прогнозує складний бюджетний процес в умовах виборчої кампанії.

Відповідаючи на запитання журналістів на прес-конференції у Миколаєві щодо перспектив прийняття бюджету на наступний рік, він звернув увагу на низку проблем, зокрема, на якій основі – "на старому Бюджетному кодексі чи на новому" - базуватиметься відповідний законопроект, який уряд має подати до парламенту до 15 вересня.

За словами керівника парламенту, він був здивований, коли ознайомився з інформацією, що уряд запросив до участі у розробці бюджету Міжнародний валютний фонд, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

"Це рівнозначно тому, щоб розписатися у власному безсиллі. Необхідність консультацій з міжнародними фінансовими інституціями не підлягає сумніву, але запрошення їх до розробки державного бюджету - це красномовне свідчення того, в якому стані перебуває країна", - сказав Литвин.

"У зв`язку з цим постає питання: що таке суверенітет у нашому українському розумінні? Чи спроможна Україна самостійно приймати рішення з ключових питань свого життя?", - зазначив спікер.

За прогнозами Литвина, бюджетний процес буде "доволі непростим".

"Скажу відверто, хоча і не відкрию таємниці, що сьогодні не має великої зацікавленості у тому, щоб країна отримала бюджет. Одним це дає чергові підстави для критики уряду, а уряду це дає підстави стверджувати, що він хотів, але йому не дають", - сказав він.

"Якщо прийняти реальний бюджет, він буде дуже складним для країни, а точніше кажучи, дуже непопулярним. А приймати цей бюджет перед виборами рівнозначно тому, щоб підписувати собі політичний вирок. Цього ніхто не хоче", - констатував Литвин.

powered by lun.ua