Тимошенко повернула цінності, відібрані Януковичем

Середа, 26 серпня 2009, 16:11

Уряд повернув у власність держави два історичних приміщення у центрі Києва.

Про ухвалення відповідних рішень заявила прем’єр Юлія Тимошенко у середу на брифінгу у Кабміні.

"Прем’єр Янукович забрав приміщення, які мають історичну цінність – на вулиці Володимирській, 34, і на вулиці Золотоворітській, 9, - приблизно 5 тисяч метрів квадратних, у яких знаходилися "Надра України", державні установи", - сказала вона.

"Викинули їх (установи) на вулицю, примусили їх орендувати за великі гроші приватні приміщення, а ці передали своїм структурам", - додала прем’єр.

"Всі ці приміщення повернені державі, повернені "Надрам України". І сьогодні разом з Генпрокуратурою ми забезпечимо повернення "Надра" і інших державних установ у свої приміщення", - запевнила Тимошенко.

Крім того, вона повідомила, що уряд ухвалив рішення про те, що всі ліцензії на видобуток нафти й газу, видані під час прем’єрства Януковича "на корупційній основі" його оточенню, відібрано.

"Ми не просто повернули державі (родовища), а ми віддали "Нафтогазу" для розробки цих родовищ", - сказала прем’єр.

"Таких прикладів в урядуванні Януковича тисячі. І ми будемо предметно над такими зловживаннями працювати", - сказала вона.

"Нам не вистачає до кінця владних інструментів, щоб ще більше жорстко, чітко наводити порядок у державі. Але це тимчасове явище. Я думаю, що через 5 місяців ми будемо мати всі інструменти", - додала Тимошенко.

Як відомо, 20 серпня Тимошенко заявила про рейдерське захоплення НАК "Надра України" особами, пов'язаними з Партією регіонів, – зокрема, колишнім головою правління компанії Едуардом Ставицьким, близьким до "регіонала" Василя Джарти.

Тоді ж вона заявила, що "в результаті керівництва Януковича і його оточення в їхню власність через компанію НАК "Надра України" було передано дві будівлі в центрі Києва (вул. Володимирська, 34 і Золотоворотський провулок, 9), а також урядова резиденція "Міжгір’я", котра згодом стала особистою власністю Януковича"

"Крім того, на корупційній основі найближчому оточенню (Януковича) було видано 19 ліцензій на видобування нафти і газу. Тоді цими питаннями займався народний депутат від Партії регіонів пан Джарти, і очолювала це підприємство НАК "Надра України" його людина – пан Ставицький", - сказала Тимошенко.powered by lun.ua