Янукович упевнений у новій угоді з Росією про флот

Четвер, 27 серпня 2009, 15:01

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович прогнозує підписання нової угоди про перебування Чорноморського флоту Росії в Криму.

Про це він сказав на прес-конференції у четвер, повідомляють "Українські новини".

Янукович зазначив, що питання про перебування ЧФ РФ у Криму до 2017 року відкрите, і участь у його обговоренні приймають експерти української й російської сторін.

"Ідуть переговори на рівні експертів з однієї й іншої сторони й висновок, який буде зроблено після закінчення переговорів, ляже в основу нового договору", - сказав він.

Янукович допустив, що сторони домовляться про перегляд низки положень чинного договору про базування ЧФ Росії в Криму.

"Якщо говорити про аспекти, то це сьогодні безглуздо. Я думаю, що деякі положення цього договору будуть переглянуті і це буде правильно й природно, до цього будуть прагнути як одна, так і інша сторони", - додав він.

Лідер "регіоналів" також висловив упевненість, що нова угода буде враховувати національні інтереси України.

Як відомо, чинне керівництво України наполягає на виведенні Чорноморського флоту Росії з Кримського півострова після 2017 року, коли закінчиться дія угоди про його базування там, а також на поверненні об’єктів, якими ЧФ РФ користується за орендою.

Україна неодноразово звинувачувала Росію в порушенні умов перебування її ЧФ у Криму, зокрема, у пересуванні військових підрозділів без узгодження з українською стороною, а також у незаконному користуванні навігаційно-гідрографічними об'єктами.

powered by lun.ua