Ющенко готовий скликати референдум щодо нової Конституції

Четвер, 27 серпня 2009, 15:26

Президент Віктор Ющенко ініціюватиме всеукраїнський референдум з приводу нової Конституції, якщо така потреба виникне після всенародного обговорення його проекту.

Про це він сказав в інтерв’ю газетам "Україна молода", "День" та "Дело", повідомляє прес-служба президента

За його словами, якщо після всенародного обговорення і узагальнення пропозицій виникне ініціатива щодо загальнонаціонального референдуму, це питання буде вирішено.

Президент, окрім того, наголосив, що політичні сили повинні висловитися щодо змін до Конституції ще до початку президентської виборчої кампанії.

На його думку, Основний закон не повинен писатися "під вибори, під того чи іншого кандидата, політичну силу".

Ющенко також наголосив, що ініціював всенародне обговорення свого проекту змін до Конституції, щоб знайти підтримку серед народу.

"Я не нав’язую народу України свій варіант Конституції. Я шукаю серед нього партнерів. Я звертаюся до народу", – сказав він.

"Всенародне обговорення – це єдиний спосіб показати, що громадяни – автори Конституції. Не давайте в руки політикам можливість без згоди людей формувати погляди на зміни і доповнення до Конституції. Ви повинні бути авторами Конституції", – додав президент.

Ющенко зазначив, що готовий дослухатися до думки людей, вдосконалити проект, внести те, що громадяни вважають принциповим для Конституції.

Президент нагадав, що парламент за півроку перебування президентського проекту Конституції у стінах Верховної Ради, "насамперед, через позицію БЮТ і Партії регіонів", не спромігся його розглянути і направити до КС для відповідних висновків.

"На жаль, він у парламенті ігнорується. Відтак... я хочу діяти абсолютно коректно і законно. З одного боку – я апелюю до парламенту... виконати свою місію у цьому питанні. Якщо ви цього робити не хочете, мене ваша поведінка не зупинить: я абсолютно законно звертаюся до людей, до виборців і прошу обговорити цей законопроект, який я приніс у парламент", – сказав Ющенко.

"Сьогодні ми маємо таку ситуацію, що комбінація інтересів Тимошенко і Януковича може легко призвести до того, що поза спиною людей за сім місяців... буде сформовано таку Конституцію, яка погубить українську демократію", – додав він.

powered by lun.ua