Вінського звинувачують у мільярдних порушеннях

П'ятниця, 28 серпня 2009, 12:47

Йосип Вінський на посаді міністра транспорту і зв'язку допустив порушень майже на мільярд гривень.

Такі дані перевірки Контрольно-ревізійне управління, повідомило "Делу" джерело у відомстві.

Найбільше порушення, яке виявило КРУ, - зрив тендеру на реконструкцію аеропорту "Львів".

При цьому контролери відзначили, що в подальшому контракт на реконструкцію аеропорту було укладено з фірмою "Азовінтекс" на 863,4 млн. грн. без проведення тендеру, що заборонено законодавством.

Однак депутат і найближчий соратник Вінського Володимир Каплієнко запевнив: екс-міністр скасував конкурс, запобігаючи розкраданню коштів з боку колишнього директора аеропорту "Львів" Олександра Загреви.

"Що стосується укладення контракту з компанією "Азовінтекс", Йосип Вікентійович вже робив заяву про те, що така була письмова вказівка прем'єр-міністра Юлії Тимошенко", - додав Каплієнко.

Каплієнко не здивувався результатами перевірки, пославшись на її "замовний характер".

Вінського звинуватили і в тому, що при ньому міністерство викачувала гроші з підконтрольних йому підприємств і використовував у власних цілях.

Зокрема 368,2 тис. грн. Одеського морпорту і держпідприємства "Укрсервіс Мінтранс" були витрачені відомством на прийом іноземних делегацій, а 160 тис. грн. Служби міжнародних перевезень пішли в рахунок відряджень чиновників міністерства без компенсації.

Також КРУ повідомляє, що Мінтрансзв'язку з власної ініціативи продало дві земельні ділянки за заниженою вартістю, що належали Державній спеціальній службі транспорту. Загалом сума порушень від незаконного продажу уціненої Мінтрансом землі склала 14 млн. грн.

powered by lun.ua