Обвинувачувач "перевертнів" оголосив голодування

П'ятниця, 28 серпня 2009, 12:56

Головний обвинувач у справі "перевертнів" Юрій Нестеров оголосив безстрокове голодування.

Відповідну заяву він написав на ім'я начальника Лук’янівського СІЗО, у якому утримується, повідомляє "Сегодня".

Раніше Нестеров, побоюючись отруєння, відмовився вживати тюремну їжу. Тепер же не їстиме й домашню, яку передає рідня, з тіє ж причини.

Він уже нібито знаходив у тюремній їжі сторонні предмети, наприклад, голки, повідомила його адвокат Марія Самбур.

Нестеров, арештований судом, сидить із двома співкамерниками у блоці, де утримуються довічно засуджені. Камера опечатується одразу п'ятьма печатками, у ній встановлено відеоспостереження.

Це усе, що СІЗО може зробити для забезпечення безпеки Нестерова самотужки, бо постанову про заходи безпеки, які застосовувалися раніше, було скасовано головуючим у процесі щодо "перевертнів" суддею В'ячеславом Дзюбіним.

Як повідомила адвокат, ув'язнені викрикують зі своїх камер погрози Нестерову, мовляв, якщо він не змінить свої свідчення в процесі, де розглядається подвійне убивство в селі Щасливому (у цьому процесі обвинувачується низка фігурантів, які є й в основному суді по "перевертнях"), то йому буде скрутно.

Але Нестеров заявив захисниці, що змінювати свідчення не буде ні в першому, ні в другому процесах.

Самбур у четвер звернулася до судді в "другому" процесі з проханням застосувати до Нестерова скасовані раніше заходи безпеки.

Адвокат поки так і не змогла ознайомитися з листом із судової міліції "Грифон", що й послужив підставою для арешту Нестерова. Його долучено до справи, а суддя Дзюбін, який міг би дати дозвіл із ним ознайомитися, після свого несподіваного рішення по Нестерову спочатку хворів, а тепер пішов у відпустку.

Лист цей не бачили ні в МВС, ні в ГПУ, походження його неясне.

Нестеров є головним обвинувачем у справі "перевертнів" – банди, якою, за версією слідства, керував екс-офіцер УБОЗ Ігор Гончаров і яка викрадала й убивала людей.