Ющенко доручив перевірити українську обороноздатність

Четвер, 10 вересня 2009, 09:01

Президент Віктор Ющенко підписав указ про перевірку організації територіальної оборони України.

Він підписав його у середу, в той самий день, коли російська Держдума підтримала зміни до закону про оборону щодо застосування її армії за межами країни.

Своїм указом Ющенко доручив здійснити інспекційну перевірку організації територіальної оборони України та утворити Інспекційну комісію з перевірки організації територіальної оборони України.

Також президент доручив главі свого секретаріату Вірі Ульянченко затвердити у триденний строк персональний склад Комісії.

Також згідно із указом, голова комісії має визначити структурні підрозділи Збройних Сил України, інші військові формування, які перевірятимуться.

Комісія має здійснити інспектування з 15 по 30 вересня року та підготувати за підсумками перевірки висновки і пропозиції для доповіді президентові. Водночас, як пише газета Комерсант-Україна, доповіді не планується надавати розголосу.

Також Ющенко доручив голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій сприяти роботі Комісії.

Водночас заступник секретаря РНБО Степан Гавриш відкинув будь-який зв’язок між появою указу Ющенка та голосування в Держдумі. Однак він додав, що ініціатива Медведєва стане предметом "серйозного обговорення" на засіданні РНБО.

"Ініціатива президента Медведєва істотно змінила військову політику Росії. Вона спрямована не на підвищення обороноздатності Росії, а на зменшення боєздатності держав, де є російська військова присутність", – заявив Гавриш.

"Беручи до уваги те, що Україна знаходиться в зоні прямих російських інтересів, зараз потрібно вести дискусію про оборонну політику України", - наголосив він.

У Радбезі упевнені, що тепер "необхідно виробити концепцію стратегії реформування збройних сил з урахуванням усіх загроз, що будуть оцінені як найбільш небезпечні для України".powered by lun.ua