Обмеження максимальної пенсії неконституційне - КС

Четвер, 10 вересня 2009, 16:19

Конституційний Суд визнав неконституційним положення, яке встановлює максимальний розмір пенсій за віком.

Відповідне положення містить пункт 10 постанови Кабінету міністрів від 28 травня 2008 року "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".

Рішення КС щодо нього оголосив у залі судових засідань голова Суду Андрій Стрижак, повідомляють "Українські новини".

Таке рішення КС ухвалив, бо за законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" умови, норми й порядок пенсійного забезпечення передбачаються законом "Про пенсійне забезпечення", а порядок визначення розміру пенсійних виплат установлюється лише законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

При цьому положення вищевказаного закону не містять обмеження максимального розміру пенсії.

Таким чином, на думку КС, Кабмін, прийнявши 28 травня 2008 року таку постанову, вийшов за рамки своїх повноважень.

Оскаржений пункт постанови встановлює, що максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до Митного кодексу, законів про державну службу, про Нацбанк, про Кабмін, про дипломатичну службу, про службу в органах місцевого самоврядування, про судову експертизу, про державну підтримку ЗМІ, не може перевищувати 12 мінімальних розмірів пенсії за віком, установлених за законом про обов'язкове державне пенсійне страхування.

Крім того, зазначений пункт постанови передбачає такий само рівень максимальної пенсії, призначеної відповідно до законів "Про наукову й науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення".

При цьому, відповідно до зазначеного пункту, максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до закону про прокуратуру, не може перевищувати 10 тис. гривень на місяць.

Як відомо, у лютому 59 депутатів Верховної Ради направили до КС подання із проханням перевірити конституційність цієї постанови.

У грудні 2008 року Кабмін вніс на розгляд ВР законопроект, що передбачає обмеження максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок й індексації) на рівні 12 прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність.powered by lun.ua