Оголошено дату старту президентської кампанії

6 переглядів
Четвер, 10 вересня 2009, 18:03

Виборча кампанія з виборів президента розпочнеться 19 жовтня.

Про це заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Виходячи з тих днів, що визначені законом (тривалість виборчої кампанії - 90 днів), це має бути 19 жовтня 2009 року", - заявив член ЦВК.

У цілому, він вважає позитивним скорочення виборчої кампанії з 120 до 90 днів.

"У цілому, це позитивний момент, коли скорочуються терміни виборчого процесу з урахуванням того, що це певною мірою скоротить витрати держбюджету", - пояснив Магера.

Він також нагадав, що відповідно до законодавства, ЦВК не повинна приймати яке-небудь рішення про оголошення офіційного початку виборчої кампанії.

"Якщо мені не змінює пам'ять, якихось окремих рішень з цього приводу не повинно прийматися, автоматично в силу факту настання визначеної дати - саме 19 жовтня - це і є початком виборчого процесу", - сказав він.

Коментуючи зміни до закону про вибори президента, що офіційно оприлюднені в газеті "Голос України", Магера зазначив, що низка положень цього закону може ускладнити виборчий процес.

Зокрема, це стосується можливості внесення змін у списки виборців у день голосування: "Виникатиме питання: а до якого ж, власне, часу, можна вносити ці зміни, і скільки виборців в Україні існує".

Магера відзначив ще один проблемний момент - можливість оскарження дій і рішення виборчих комісій, що стосуються підсумків голосування в межах округу і дільниці.

Також він розкритикував пункт закону, відповідно до якого результати президентських виборів встановлюється простим оголошенням цих результатів на засіданні ЦВК замість офіційного оприлюднення у пресі, як це було раніше.

Він зазначив, що ще одне положення про те, що до складу виборчих комісій можуть включатися тільки особи, що проживають на території округу, обмежує права громадян в залежності від місця проживання.

Магера заявив, що ЦВК готова до проведення президентських виборів. При цьому він вважає, що факт того, що члени ЦВК призначалися за квотою тієї чи іншої політичної сили, не вплине на хід виборчого процесу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua