Росія стала головною загрозою для України і змусить США відступити

Субота, 12 вересня 2009, 08:00

Російська Федерація стала домінуючою геополітичною загрозою для України.

Про це заявили в статті для "Дзеркала тижня" екс-керівник Ради національної безпеки й оборони Володимир Горбулін і директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброювання Валентин Бадрак.

При цьому можливість військового втручання РФ у внутрішні справи України експерти вважають малоймовірною.

"Фактор російської загрози став для України домінуючим. Не варто дивуватися, що імперські апетити Москви зростають у міру ослаблення здатності Києва керувати державою", — підкреслюють Горбулін і Бадрак.

Вони припускають, що останні зміни геополітичної ситуації сприяють стимуляції імперських настроїв у РФ.

"Якщо після невдалого "тузлинського тестування" господарі Кремля надовго позаховували свої амбіції, то успішний зрив у 2008 році планів українського походу в НАТО укупі з військовою перемогою в Грузії створили передумови для подальшого наступу на Україну", — відзначили експерти.

На їхню думку, російські дипломати домоглися значних успіхів в ослабленні геополітичних гарантій Україні з боку світового співтовариства.

"Наразі Москва домоглася офіційно підтвердженої відмови Брюсселя "надавати Україні військову допомогу і допомогу в забезпеченні безпеки", "упевненої" мовчанки Німеччини і Франції при втручанні в справи України…На черзі відступництво Сполучених Штатів, про що свідчить зміна позицій навіть в експертному співтоваристві", — упевнені Горбулін і Бадрак.

При цьому вони констатують, що пряме використання військової сили є малоймовірним, оскільки це не вигідно Росії.

"Зміна зовнішньополітичного курсу убік РФ зі сформованими васальними настроями нових українських лідерів є для Росії набагато вигіднішим результатом, ніж фізичне розчленовування Української держави", — підкреслюють експерти.

Вони також припускають, що загроза силових дій буде зростати в міру наближення дати виведення Чорноморського флоту РФ із території України.

Утім, на їхню думку, існує імовірність, що нагнітання напруженості між країнами є свідомою маніпуляцією з боку РФ для підтримки проросійського претендента на виборах в Україні.powered by lun.ua