Життя обвинуваченого у справі перевертнів під загрозою

Понеділок, 14 вересня 2009, 11:31

Рішення суду про скасування заходів безпеки та утримання в СІЗО головного свідка у справі перевертнів Юрія Нестерова ставить під загрозу його життя.

Про це заявив заступник генерального прокурора Сергій Винокуров в ефірі ТВі .

"Прокуратура вважає, що це рішення (суду) неправильне, воно ставить під загрозу життя цієї людини" - зауважив Винокуров.

Він також нагадав, що інший фігурант справи, Ігор Гончаров, який також утримувався в СІЗО, до суду не дожив.

Як зазначив ТВі заступник начальника ГУБОЗ МВС України Володимир Міщенков, рішення суду "шокувало всіх", і воно було прийнято, "керуючись низкою не зовсім прозорих обставин".

"Після цього, як кажуть, з відчуттям виконаного обов’язку, головуючий (у суді) пішов у відпустку", - звернув увагу Міщенков.

Адвокат головного свідка у справі "перевертнів" Марія Самбур каже, що Нестерова змушують відмовитись від свідчень, і кажуть, що інакше "є один вихід – вперед ногами".

"Його (Нестерова) посадили у клітку разом з усіма фігурантами, які проходять по справі і відносно яких він уже чотири роки дає покази", - каже адвокат.

Нагадаємо, що Нестеров є головним обвинуваченим у справі "перевертнів". Підсудних у цій справі звинувачують у тому, що вони під керівництвом нині покійного підполковника міліції Ігоря Гончарова викрадали й убивали людей (загалом їм інкримінують 11 убивств).

Уперше справу почали слухати 15 червня 2005 року. А в березні цього року справу стали розглядати із самого початку, тому що з процесу вибули народні засідателі.

У липні цього року до суду надійшло клопотання підсудного Василя Гайдая (екс-підполковника міліції, що працював у слідчому управлінні столичного ГУ МВС), у якому той просить суд відправити справу на додаткове розслідування і відпустити на волю всіх обвинувачуваних, що перебувають під вартою (8 осіб).powered by lun.ua