Людина Тимошенко думає, що КС підтримає Ющенка

Середа, 16 вересня 2009, 13:55

Конституційний Суд може визнати неконституційними окремі положення закону про вибори президента, зокрема щодо оскарження в судах.

Таку думку висловив голова Верховного Суду Онопенко у середу, повідомляє УНІАН.

"В частині того, що фактично суддівська влада в якійсь мірі всупереч Конституції усувається від розгляду певних категорій справ, в тій частині це буде предметом розгляду Конституційного Суду як одне із головних… Я думаю, що тут Конституційний Суд може визначитись не на користь ВР, а підтримати позицію президента", - сказав Онопенко.

Як відомо, президент 14 вересня оск4аржив у КС закон про вибори президента.

Згідно з законом, Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення ЦВК результатів виборів або всеукраїнського референдуму.

Рішення, дії або бездіяльність ЦВК щодо встановлення нею результатів всеукраїнського референдуму оскаржуються до Вищого адміністративного суду України.

Усі інші рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії оскаржуються до Київського апеляційного адміністративного суду.

Суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у дводенний строк після надходження позовної заяви.powered by lun.ua