США відкладає протиракетний щит в Європі. На догоду Кремлю?

Четвер, 17 вересня 2009, 10:57

Білий дім відкладе плани адміністрації екс-президента США Джорджа Буша побудувати елементи ППО в Польщі та Чехії.

Про це в четвер пише американська газета "The Wall Street Journal" з посиланням на поінформовані джерела.

За оцінкою джерел, цей крок скоріш за все порадує Москву та викличе бурхливі дебати щодо безпеки в Європі.

США прийматиме це рішення, базуючись на визначенні, що іранська програма по розробці ракет не розвивається так швидко, як очікувалось раніше, що знижує небезпеку для США та більшості столиць Європи.

Висновки мають бути зроблені на початку наступного тижня після завершення 60-денного перегляду планів ППО, ініційованого президентом Бараком Обамою.

Рішення відкласти розміщення ППО підвищить занепокоєння Східної Європи, де чиновники переймаються тим, що "перезавантаження" відносин Москви та США проводиться за рахунок американських союзників в колишньому радянському блоці.

Таке рішення скоріш за все розглядатиметься в Кремлі як перемога. Російський президент Дмитро Медведєв зустрінеться з Обамою наступного тижня. Раніше Росія заявляла, що в разі розміщення ППО в Польщі та Чехії, вона розмісить ракетний комплекс "Іскандер" в Калінінградській області.

Водночас в США виключають роль Москви у прийнятті рішення.

В Білому домі також розглядається ідея запропонувати Польщі і Чехії альтернативні програми в знак турботи про їхню безпеку.

Головнокомандуючий силами США в Європі генерал Картер Хемм повідомив, що почалися американо-польські переговори про тимчасове перекидання в Польщу частин, що використовують протиракетну систему Patriot.powered by lun.ua