Росія клянеться, що Обама здав Європу не за "угодою"

Четвер, 17 вересня 2009, 16:26

Росія не укладала ніяких "угод" зі США в обмін на відмову Вашингтона від розміщення елементів ПРО в Східній Європі.

Про це заявив офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко в четвер на брифінгу, відповідаючи на питання про можливу "угоду" між США і Росією по питання ППО.

"Це не відповідає нашій політиці, нашим підходам до рішення будь-яких проблем у відносинах з будь-якими країнами, якими б складними за своїм характером і чуттєвими вони не були", - заявив він.

"Це все домисли", - додав Нестеренко.

Він нагадав, що Росія в ході контактів з американськими партнерами дуже докладно висловлювала заклопотаність у зв'язку з планами США по розміщенню елементів ППО в Чехії і Польщі.

"У відповідь було сказано, що нова адміністрація США веде зараз аналіз, виробляє нові оцінки стосовно розміщення елементів ППО в Європі", - зазначив він.

За словами Нестеренка, у Москві виходять з того, що під час обговорення Росією і США подібних питань буде дотримуватися принцип довіри один одному.

Раніше в четвер прем'єр Чехії Ян Фішер підтвердив, що адміністрація Барака Обами проінформувала його про відмову від американських планів розміщення елементів системи ППО.

А президент Чехії Вацлав Клаус заявляє, що його країна готова продовжувати співробітництво зі США у військовій сфері, незважаючи на рішення Вашингтона відкласти плани розміщення елементів ППО в Східній Європі.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua