Президент Польщі: Американці роблять історичну помилку

П'ятниця, 18 вересня 2009, 10:50

Президент Польщі Лех Качинський критикує рішення адміністрації президента США Барака Обами щодо системи ПРО у Польщі та Чехії.

Качниський назвав "помилкою" відмову нової адміністрації від стаціонарної ПРО та розкритикував принагідно свого конкурента на виборах президента 2010 року Туска.

"Уряд Дональда Туска зробив серйозні помилки. Історичну помилку роблять американці", - сказав він, повідомляє УНІАН.

Глава президентської канцелярії Владислав Стасяк, котрий раніше очолював Бюро національної безпеки, висловив думку, що польський уряд не повинен був затягувати переговори з адміністрацією Джорджа Буша.

Водночас прем’єр Польщі Дональд Туск та члени його уряду заявляють, що нова система "може бути кращою" за попередню.

Зокрема, Туск заявив, що Польща не програла від нового рішення американців.

"Це не поразка Польщі. Наша держава після зміни рішення щодо ПРО має шанс отримати ексклюзивну пропозицію", - сказав він, однак не уточнив, у чому мала б полягати ця ексклюзивність.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав нову пропозицію американців "цікавою".

"Для нас це була б цікавіша пропозиція, ніж система проти міжконтинентальних ракет", - сказав він у вечірній програмі "Kropka nad I” на TVN24.

Сікорський додав, що нова система може почати діяти раніше, ніж та, про яку в серпні 2008 році домовився польський уряд із адміністрацією Буша, і котра мала бути введена в експлуатацію до 2013 року.

Як відомо, адміністрація президента США Барака Обами вирішила замінити плановане встановлення стаціонарної системи ПРО у Польщі та Чехії на мобільні установки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua