Наступ Росії на Київ розпочнеться у найближчі 5 років?

Субота, 19 вересня 2009, 11:38

Агресивна політика Росії стосовно України зумовлена внутрішньополітичними проблемами в самій РФ.

Про це пишуть екс-секретар РНБО Володимир Горбулін і доктор політичних наук Олександр Литвиненко у статті для "Дзеркала тижня".

На їхню думку, російський "наступ на Київ" розгорнеться впродовж найближчих п’яти років.

"Агресивна політика Кремля щодо України викликана не діями Києва, а потребами Росії, як їх усвідомлює нинішнє керівництво держави", - пишуть експерти.

"Тобто навіть кардинальна зміна Україною політичного курсу не призведе до істотної корекції російської політики та не відмінить уже визначених цілей", — упевнені вони.

Водночас Горбулін та Литвиненко вказують на цілий комплекс політичних проблем Росії, які вдасться вирішити шляхом отримання контролю над Україною або частиною української території.

"Підпорядкування України, або принаймні її південно-східної частини, Кремлю має істотно поліпшити ситуацію в РФ", - вважають експерти.

"Зокрема, пом’якшити демографічні проблеми, забезпечити надійний транзит енергоносіїв до Європи, значно збільшити економічний потенціал, насамперед у машинобудуванні, сільському господарстві, унеможливити отримання США територіального плацдарму у безпосередній близькості від Москви", — констатують вони.

При цьому, на думку Горбуліна й Литвиненка, активізація агресивної політики РФ щодо України досягне піку вже найближчим часом.

"У Кремлі усвідомлюють, що історичне "вікно можливостей" щодо України для Москви доволі коротке і може зачинитися вже десь після 2015 року, після становлення нового покоління українських еліт", — відзначають експерти.

"Отже, "наступ на Київ" розгорнеться вже найближчим часом і буде рішучим та безжальним", - попереджають вони.powered by lun.ua