Реєстр виборців неякісний, але виборам не загрожує

Вівторок, 22 вересня 2009, 09:01

Державний реєстр виборців складений неякісно, але це не загрожує зривом виборів.

Так прокоментували в Комітеті виборців України занепокоєність Партії регіонів щодо "великої кількості неточностей у держреєстрі виборців".

Голова Комітету виборців Олександр Черненко сказав "Німецькій хвилі", що низька якість реєстру не становить загрози проведенню виборів.

За словами експерта, виправлення можна буде вносити навіть у день голосування.

Водночас, голова КВУ констатував вкрай низьку активність виборців. За його словами, лише 2% громадян скористалися правом звернутися до органів ведення реєстру щодо виправлення помилок.

А занепокоєння "регіоналів" тим, що нібито кількість виборців на сході та півдні зменшується, а на заході зростає, Черненко вважає маніпуляцією даними та намаганням "використати їх на свою користь".

За даними КВУ, якість реєстру "однаково погана по всій території України".

Черненко пояснив це запізненням із початком формування реєстру "через низку корупційних скандалів".

Експерт висловив жаль з того, що витрачені державні кошти та фінансова допомога ОБСЄ були використані вкрай неефективно, і Україна так і не отримала реєстру, який би міг значною мірою запобігти зловживанням на виборах.

Раніше "регіонал" Олександр Єфремов, проаналізувавши ситуацію "тільки щодо одного району", заявив про низьку якість списку виборців: за 12 днів до органів ведення реєстру через помилки та неточності записів звернулося майже 12 тисяч виборців.

Він не виключив, що виправити всі помилки до виборів не вдасться.
powered by lun.ua