Регіонали хочуть підвищити соцстандарти за рахунок відкатів чиновникам

Вівторок, 22 вересня 2009, 14:03

У Партії регіонів вважають, що гроші на підвищення соцстандартів пішли на відкати держчиновникам.

Саме таке джерело доходів назвала під час виступу в парламенті депутат-регіонал Ірина Акімова.

Вона не погодилася з заявами, що грошей у бюджеті немає, нагадавши заяви Кабміну, що бюджет весь час перевиконується, а на казначейських рахунках є 27 мільярдів гривень.

"Рівень переплат всіх податків і зборів становив 1,4 рази, більш ніж у 2 рази отримали грошей з Нацбанку і в 1,7 рази збільшилося неповернення ПДВ. Куди уряд подів гроші платників податків?", - запитала Акімова.

"Відповідь проста: кожен рік в системі держзакупівель на відкати чиновникам витрачається від 20-30 мільярдів гривень. Це ті гроші, яких не вистачає на підвищення соцстандартів", - заявила Акімова.

Вона зазначила, що Україна займає перше місце за рівнем інфляції, а реальна зарплата через це впала на 10%, а пенсії на 6%.

Акімова нагадала, що в передвиборчій кампанії Тимошенко обіцяла виборцям підвищення життя до європейських стандартів.

"Де ж ці стандарти? Назву один. Зараз одна бельгійська корова отримує дотацій з бюджету на рівні 2 євро. Якраз 60 євро, які отримує європейська корова, складають приблизно пенсію нашого пенсіонера", - зазначила депутат.

"Населення доводять до злиднів, а потім закривають інформацію, який реальний прожитковий мінімум", - обурилася вона.powered by lun.ua