Медведько наполягає: Ющенка навмисне труїли діоксином

П'ятниця, 25 вересня 2009, 15:26

Віктор Ющенко, під час перебування кандидатом у президенти, був навмисно отруєний диоксином.

"Мало місце навмисне отруєння кандидата в президенти. Здійснено замах на його життя за допомогою такої речовини як діоксин", - заявляє генеральний прокурор Олександр Медведько.

"Це підтверджується об'єктивно судово-медичною експертизою, опитуванням свідків", - відзначив він журналістам у п'ятницю в Києві.

Генпрокурор з жалем відзначив, що поки його відомство не може сказати, "що встановлено злочинців, що вони притягнуті до відповідальності".

І тому, підкреслив Медведько, "час від часу з вуст політиків, народних депутатів лунає інформація, що кримінальна справа не розслідується, що має місце фальсифікація фактів отруєння".

"Справа розслідується згідно з чинним законодавством. Відпрацьовуються усі версії", - заявив Медведько.

Генпрокурор нагадав, що були розглянуті усі версії отруєння, у тому числі можливість отруєння в результаті косметологічних операцій, харчового отруєння, використання стовбурових клітин.

"Усе це ми провели. Усе це не знайшло свого підтвердження", - заявив він.

Як повідомлялося, Ющенко 5 вересня 2004 року, будучи кандидатом у президенти, зустрічався з керівництвом Служби безпеки України, після чого відчув нездужання і 10 вересня був госпіталізований у віденську клініку.

Лікарі заявили, що Ющенко був отруєний діоксином, причому отрута потрапила в організм пацієнта приблизно за п'ять днів до госпіталізації.

Пізніше була проведена низка експертиз. Повторна експертиза наприкінці травня 2006 року підтвердила факт наявності діоксину в організмі Ющенка.

У той же час слідча комісія ВР заявляє про фальсифікацію розслідування.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua