Рада перетворилася на економічний тягар - голова КВУ

1 перегляд
Середа, 30 вересня 2009, 08:23

Бездіяльність Верховної Ради не лише дискредитує законодавчу гілку влади, але й завдає чималі економічні збитки.

Таку думку висловив голова Комітету виборців Олександр Черненко в інтерв’ю "Німецькій хвилі".

За його словами, блокування парламентської трибуни на тиждень нікого б в Україні не здивувало, але відсутність конструктивної роботи Верховної Ради впродовж кількох місяців ставить під сумнів дієздатність депутатів.

Черненко вважає кричущим та промовистим фактом те, що депутати не спромоглися дати виступити спікеру парламенту Канади, традиційно дружньої до України.

А загроза неухвалення таких важливих законів, як бюджет на наступний рік, ставить під сумнів проведення в державі президентських виборів, стверджує голова КВУ.

Черненко впевнений, що парламент перетворився на економічний тягар для України.

Він назвав "рекламним трюком" розмови про невиплату депутатам зарплатні за час бездіяльності, оскільки збитки від утримання парламенту набагато перевищують суму цієї зарплатні.

Експерт вважає доцільними позачергові парламентські вибори. Але визнає, що вони матимуть сенс лише після зміни виборчого закону, який, своєю чергою, має змінити нинішній недієздатний парламент.

За словами Черненка, це "зачароване коло" спричиняє зростання і так значного розчарування виборців і створює умови, за яких цю недовіру буде нелегко подолати навіть тоді, коли нинішніх депутатів замінять люди, здатні на відповідальну політику.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua