У Ющенка пожаліли міністрів, яким Тимошенко закриває рот

1 перегляд
Середа, 14 жовтня 2009, 10:31

У стосунках президента Віктора Ющенка і прем'єра Юлії Тимошенко немає конфлікту двох людей, є конфлікт ідеологій.

Таку думку на прес-конференції в Запоріжжі висловив перший заступник глави секретаріату президента Олександр Шлапак, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Пані прем'єр-міністр по суті своїй є людиною, яка сповідує державний централізм. Вона вважає, що ми повинні повернутися до ситуації, коли центральна влада вирішує все. Вона замкнула на собі практично всі функції керівництва державою", - сказав він.

"Президент представляє абсолютно іншу, якщо говорити про економіку, економічну філософію. Він ліберал. Він вважає, що головним мотивом розвитку ситуації повинна бути особиста зацікавленість кожного", - додав Шлапак.

На його думку, у секретаріаті президента більше можливостей для висловлення своїх думок, ніж у міністрів, які перебувають під тиском прем'єра.

"Міністру економіки зараз складніше, він не може говорити те, що думає. Я його добре знаю, ми з ним спілкуємося. Або мій добрий приятель, виконуючий обов'язки міністра фінансів, який вимушений, але це його вибір, під тиском писати цей бюджет (держбюджет -2010)", - розповів заступник глави секретаріату.

Він також нагадав, що під час підписання газових контрактів з Росією в січні 2009-го тиску зазнав голова НАК "Нафтогаз Україна" Олег Дубина.

"Він нажив собі інвалідність 2-ї групи після підписання контрактів 19 січня. Він чудово розуміє, куди затягнув державу під тиском прем'єр-міністра. Президент такому тиску піддаватися не буде", - підкреслив Шлапак.

Разом з тим, він зазначив, що у досягненні мети "прем'єр не збирається рахуватися ні з ким", в тому числі і з президентом.

Проте, з урахуванням майбутніх президентських виборів, заступник голови секретаріату заявив про свою впевненість у тому, що модель державного централізму, яку сповідує Тимошенко, "не приживеться в Україні".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua