Громадські організації просять Європу вплинути на владу

Середа, 14 жовтня 2009, 14:25

Громадські організації України просять ЄС та Раду Європи обговорити з українською владою питання про ухвалення нового закону "Про громадські організації".

Зі проханням внести до порядку денного переговорів з українською владою це питання до Євросоюзу та Ради Європи звернулися лідери чотирьох авторитетних неурядових організацій України, передає "Німецька хвиля".

Лідери Інституту медіа-права, Українського незалежного центру політичних досліджень, Мережі розвитку європейського права та Інституту масової інформації, які підписали це звернення, вважають, що швидше достукаються до європейської бюрократії, ніж до української.

Вони вимагають встановити "дедлайн" для розгляду Верховною Радою законопроекту про громадські організації – 4 грудня 2009 року.

Виконавчий директор ІМІ Вікторія Сюмар зазначила, що політики люблять спекулювати на темі демократії, однак насправді для забезпечення громадянських прав та свобод практично нічого не робиться.

За її словами, голова парламентського комітету з правової політики, БЮТівець Сергій Міщенко протягом року не вніс на розгляд новий законопроект.

І на лист громадських діячів до прем'єра Юлії Тимошенко не було жодної реакції, каже Сюмар, хоча ухвалення цього закону стоїть першим номером в урядовій програмі дій.

Щодо чинного "Закону про громадські організації", то, за висновком Європейського суду, він обмежує права і свободи людини, які Україна як член Ради Європи зобов’язана захищати.

За оцінками громадських діячів, через недоліки чинного закону більше половини громадських ініціатив потопає в узгодженнях з владою.

Керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба пояснив проблеми з проходженням законопроекту позицією члена профільного комітету від Партії регіонів Олени Лукаш.

Як стверджує Лациба, "їй не подобається надання прав на самоорганізацію іноземцям". А Міщенко, буцімто, не хоче сваритися з регіоналкою, щоб зберегти комітетський кворум.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!