Європу просять переселити жертв секс-скандалу

Четвер, 15 жовтня 2009, 16:04

Від Генпрокуратури вимагають перевірити законність дій посадовців щодо розголошення конфіденційної інформації про дітей, що стали жертвами сексуального насильства.

З відповідною заявою виступила Вінницька правозахисна група.

Група нагадує, що Луценко на прес-конференції 14 жовтня вперше публічно розголосив інформацію про факт усиновлення жертв сексуального насильства, чим на думку правозахисників вчинив діяння, яке містить ознаки кримінального злочину.

"Вказаний цинічний умисний вчинок Юрія Луценка має бути належним чином оцінений органами прокуратури", - заявляють правозахисники.

Група зауважує, що "натяки на те, що до причетності в злочинній діяльності щодо дітей мають відношення політики, чиновники та публічні особи, мають бути ретельно та безсторонньо перевіреними в ході слідчих дій".

"Проте є абсолютно неприпустимим спекулювати на неперевіреній інформації, яка здатна зруйнувати авторитет будь-якої невинуватої особи", - наголошують правозахисники.

Група заявляє, що "органи прокуратури були зобов‘язані перешкодити розголошенню персональної інформації про жертв злочинів та про осіб, які перебувають під слідством".

"Проте з невідомих причин прокуратура самоусунулася від виконання визначених законом завдань", - зауважують правозахисники.

Вінницька правозахисна група з тривогою відзначає, що "преса не дотримує балансу між обов‘язком оприлюднення суспільно-значущої інформації та правом особи на збереження конфіденційності".

"Враховуючи ризик неминучої стигматизації та дискримінації постраждалих", група просить країни - члени Ради Європи "розглянути можливість переселення постраждалих дітей і запропонувати такі пропозиції для розгляду особами, які здійснюють щодо них опіку".


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.