Ющенко: проблеми з імперією будуть у кожної демократії

Четвер, 22 жовтня 2009, 23:54

Збереження курсу на демократію є невід'ємною частиною українського суверенітету.

Про це заявив президент Віктор Ющенко, виступаючи увечері 22 жовтня в Харкові на зустрічі з інтелігенцією.

"Нам потрібно мати одну умову нашого розвитку - це демократія", - сказав він.

На думку Ющенка, якщо в Україні буде встановлено авторитарний режим, перед країною виникне загроза втрати національного суверенітету.

Президент нагадав, що в Україні є свобода слова і назвав себе і свою родину найбільш постраждалими від неї. Однак, сказав президент, він усвідомлює, що тільки таким може бути шлях до свободи.

"Загроза країні виходить не від військової агресії, а від агресії проти демократії, і це прекрасно розуміють", - сказав Ющенко.

У зв'язку з цим він торкнувся відносин з Росією, зазначивши, що наявні між країнами проблеми не носять особистісного характеру.

"Кожна держава, яка розвивається демократичним шляхом, буде мати проблеми у відносинах з великою імперією", - сказав він, нагадавши, які конфлікти навколо острова Тузла та статусу Севастополя виникали за його попередників.

"Ви вважаєте, що відносини між Білоруссю і Москвою краще, ніж наші? Або відносини Литви, Латвії, Естонії, Грузії, Молдови, Азербайджану є легшими?", - звернувся Ющенко до аудиторії.

Він підкреслив, що в основі нормальних відносин має лежати повага до територіальної цілісності та суверенітету.

"Я переконаний, в основу цих відносин мають бути покладені дві речі - наша незалежність і наша територіальна цілісність. Все, що базується на основі поваги до нашого вибору, є самодостатньою умовою розвитку хороших відносин", - сказав Ющенко.

"Інтерфакс-Україна"