Турчинов обвинуватив Ющенка і Януковича в змові проти коаліції

П'ятниця, 23 жовтня 2009, 16:46

В уряді обвинувачують президента і Партію регіонів в антиконституційній змові з метою створити технічну коаліцію НУНС і Партії регіонів.

Про це заявив перший віце-прем'єр Олександр Турчинов на брифінгу.

"У ці дні планувалася дестабілізація в парламенті шляхом заміни керівництва фракції НУНС, для того, щоб забезпечити розвал коаліції і побудову нової коаліції", - заявив він.

При цьому, за його словами, традиційно був даний фальстарт.

"З одного боку, секретаріат президента заявив про те, що уже відбулися якісь зміни в коаліції... З іншого боку, відбувся виступ одного з лідерів Партії регіонів пана Єфремова, що заявив про побудову найближчим часом технічної коаліції в складі Партії регіонів і НУНС", - відзначив Турчинов.

Турчинов уточнив, що в уряді й у БЮТ не проти створення будь-якої коаліції і не мають нічого проти співробітництва президента України Віктора Ющенка з лідером опозиції Віктором Януковичем.

"Але мова йде про інше. Мета - не тільки зберегти вплив і контроль олігархічних кіл над економікою, що фактично і фінансують цей процес, зберегти корупційні механізми і схеми. Справа в тім, що це все намагаються здійснити антиконституційним шляхом", - відзначив віце-прем'єр.

Він нагадав, що Конституцією передбачено: одну коаліцію може замінити тільки інша коаліція, а не ситуативна більшість.

"Я хочу попередити і пана Ющенка, і пана Януковича, і тих, хто разом з ними працює в цьому напрямку: будь-які конституційні шляхи - будь ласка. Але спроби сховати свої союзи у вигляді ситуативної більшості, інших варіантів голосувань у парламенті і формування якихось квазіурядів неконституційним шляхом ми будемо розглядати як спробу антиконституційних переворотів і діяти відповідно до Конституції", - запевнив він.

Нагадаємо, у Партії регіонів не виключають можливості створення тимчасової коаліції з НУНС для забезпечення роботи тимчасового уряду. Тим часом в НУНС зібрані голоси за зміну лідера фракції.powered by lun.ua