Росія не збирається згортатися у Криму

1 перегляд
Неділя, 25 жовтня 2009, 17:47

Росія не збирається скорочувати, а навпаки - планує розвивати Чорноморський флот.

Про це член комітету Держдуми з питань оборони, голова загальноросійського Руху з підтримки флоту Михайло Нєнашев повідомив українським журналістам у Москві.

"Ми будемо розвивати інфраструктуру базування Чорноморського флоту, як в Криму так і на російській території. У нас немає ніяких планів щодо згортання ЧФ. Стоїть питання лише про розвиток", - сказав він.

Депутат пояснив, що під розвитком ЧФ мається на увазі не тільки формування, які базуються на території України, а й друга частина ЧФ, що базується в Краснодарському краї й на інших територіях.

Таку увагу до флоту він пояснив стратегічним значенням Чорного моря.

"ЧФ ми будемо розвивати, оскільки Чорне море пов’язане з Середземним морем і Атлантикою, а Середземноморський регіон – це центр світових проблем, наприклад арабо-ізраїльська проблема", - зазначив Нєнашев.

"Тому ЧФ ми розглядаємо не з позицій, як потягатись з Україною, чи ще з кимось. ЧФ буде вирішувати ті завдання, які вирішуються в рамках усіх збройних сил", - сказав він.

Відповідаючи на запитання про позицію Росії щодо долі ЧФ на території України після 2017 року, коли закінчиться термін дії договору, член комітету Держдуми з питань оборони повідомив, що у Москві зацікавлені у збереженні флоту в Криму.

"З точки зору Росії ми ставимо питання однозначно – пролонгація цього договору, і в російської сторони немає жодних сумнівів в цьому. Ви не покажете жодної заяви, в якій би російське керівництво заявляло про згортання ЧФ в Криму після 2017 року", - повідомив він.

Разом з тим Нєнашев відкинув твердження, що від ЧФ надходить загроза Україні, зокрема в контексті прийняття Росією поправок до закону про оборону, а також розробки нової воєнної доктрини, в якій планується передбачити можливість застосування ядерної зброї у локальних конфліктах.

"І в новій, і в старій редакції воєнної доктрини ми не вітаємо вступ наших сусідів в НАТО – на це немає підстав: Росія нікому не погрожує і не збирається це робити", - сказав депутат.

Він пояснив, що на Чорному морі діє статус без‘ядерної зони, а тому на суднах ЧФ РФ немає ядерної зброї. Крім того, Росію "більше цікавить питання Арктики та оборона країни по всіх напрямках". "І я не думаю що питання ЧФ в Криму має якесь особливе значення", - зауважив депутат.

"Якщо українське керівництво буде вести себе передбачувано, буде договороздатне, то у нас не буде жодних питань, пов‘язаних і з іншими видами озброєння, не говорячи вже про ядерне", - резюмував Нєнашев.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua