Москаль хоче заборонити екстремістів

Вівторок, 27 жовтня 2009, 21:51

Депутат від НУ-НС Геннадій Москаль зареєстрував у парламенті законопроект щодо заборони екстремістських організацій.

Про це начальник кримської міліції сказав в ефірі 5 каналу.

"На жаль, ми стикнулися з такою проблемою, що в Україні ні "Хізб-ут-тахрір", ні "Ат-Такфір-валь-Хіджра", інші терористичні, фундаменталістські та екстремістські течії не заборонені", - заявив він.

"Не можна переслідувати за участь у заборонених в усьому світі організаціях через те, що відсутнє національне законодавство, яке давало б можливість їх заборонити", - зазначив Москаль.

"Я, як депутат, вніс такий законопроект і він зареєстрований у понеділок у Верховній Раді, який дасть можливість забороняти їх у судовому порядку", - сказав начальник кримської міліції.

Він зазначив, що у Криму нараховується від 50 до 100 представників екстремістських організацій. Також Москаль заявив, що "йдуть активні пошуки" лідера "Ат-Такфір валь-Хіджра".

Начальник міліції Криму заявив, що в Україну йде приплив членів екстремістських організацій "з тих країн, де їх витісняють правоохоронні органи".

"Секти, які прийшли до нас з біженцями з Узбекистану, які переслідувалися спецслужбами за вчинення терористичних акцій, вони знайшли притулок в Україні, у першу чергу у Криму", - сказав він.

Москаль також зазначив, що 95% кримських татар прибули в Україну з Узбекистану, де вони жили після депортації у 1944.

Крім того, він заявив, що Рада міністрів Криму "офіційно видала дозвіл на реєстрацію друкованого ЗМІ - газети "Возрождение" - яка вільно пропагує ідеї "Хізб-ут-тахрір", ідеї створення держави Халіфат".

На його думку, цей "фанатизм сприймається кримською владою", тому що це робиться "у противагу меджлісу, який не займає ту позицію, яку сповідує кримська влада".

Коментуючи ситуацію щодо підготовки активістами "Ат-Такфір-Валь-Хіджра" убивства керівника лідера Меджлісу кримських татар Мустафи Джемілєва, Москаль підкреслив, що "тут російського сліду немає".

Він заявив, що охоронцям меджлісу міліція може надати тільки ту зброю, яка стріляє гумовими кулями. "Іншу зброю ми можемо дати лише тим охоронцям, які будуть охороняти Джемілєва і будуть мати статус працівників міліції", - сказав Москаль.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування