Водіям не дозволяли пити більше - начальник ДАІ

Середа, 28 жовтня 2009, 14:37

В Україні не збільшували допустиму норму вмісту алкоголю в організмі водіїв.

Про це заявив начальник департаменту ДАІ МВС Сергій Коломієць на прес-конференції у середу.

За його словами, ДАІ має намір закупити пробну партію нових приладів для визначення вмісту алкоголю в організмі водія у кількості 5 штук.

Вони з’являться приблизно через тиждень, і матимуть необхідний комплект документів, зокрема, сертифікати Міністерства охорони здоров’я і Держстандарту.

Коломієць зазначив, що норма вмісту алкоголю у 0,2 проміле є критерієм для визначення стану сп’яніння водія.

"За кермом пити не можна", - наголосив він.

"У Європі можна випити келих пива або 20 грамів віскі. Для мене 20 грамів – це буде 0,2 проміле, а для когось 0,5. Це (залежить від таких факторів, як) маса тіла, тренованість, яка закуска, багато факторів", - зазначив начальник ДАІ.

За його словами, використання нових приладів дозволить "не тягти людину на засвідчення, не їхати 10 кілометрів, не витрачати його (водія) час".

Якщо людина не погоджується пройти перевірку на приладі, то, за словами Коломійця, її везуть до медичного пункту.

А якщо водій відмовляється їхати до медпункту, то при свідках складається документ про відмову від засвідчення, якого достатньо для покарання "як за п’янку", додав він.

Крім того, начальник ДАІ зазначив, що нормативними актами не встановлюється перелік медичних засобів, які мають бути у аптечці водія. За його словами, правила дорожнього руху вимагають лише наявність аптечки в автомобілі.

Також Коломієць заявив, що з наступного року працівники ДАІ будуть більше звертати увагу на такі порушення, як не пристібнення паску безпеки.

Він також зазначив, що вартість пластикового талону на технічний огляд транспортного засобу у 100 гривень обумовлена тим, що в талонах використовуються елементи захисту.

"У нас виявлені випадки зловживання співробітниками ДАІ, коли талони продавалися ледве не на базарі", - сказав він, запевнивши, що з пластиковими талонами такого не буде.
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!