Балога просить Ющенка, Яценюка і К° об’єднатися проти Тимошенко

Середа, 28 жовтня 2009, 15:20

Лідер "Єдиного Центру" Віктор Балога закликає до об’єднання демократичних сил на виборах президента.

Про це він сказав на прес-конференції у середу, повідомляє прес-служба ЄЦ.

Зокрема, Балога запропонував Віктору Ющенку, Анатолію Гриценку, Юрію Костенку та Арсенію Яценюку визначити єдиного серед них кандидата у президенти.

"Нині втратили єдність окремі політики, які вважають себе демократами і колись об’єднувалися навколо Ющенка. Зокрема, прихильники Тимошенко саме її вважають єдиним кандидатом від демократичних сил. Хоча на посаду глави держави претендують ще кілька носіїв демократичних ідей зі спільним політичним минулим. Це чинний глава держави Ющенко та Гриценко, Костенко, Яценюк", - заявив він.

Балога вважає, що "окремо нині жоден з цих політиків немає шансів на виборах президента, тоді як об’єднавши зусилля вони зможуть вивести свого претендента у другий тур".

Тому, за його словами, ЄЦ пропонує названим політикам домовитися про координацію зусиль.

"Рішення доцільно закріпити письмово і за участі посередника. Він має бути рівновіддаленим від кандидатів, але при цьому користуватися їхньою довірою", - зазначив Балога.

Зокрема, він запропонував кандидатам два варіанти спільних дій.

Перший: єдиний кандидат визначається під час переговорів, решта відмовляються від балотування і працюють на його підтримку.

Другий: кандидати ведуть власну виборчу кампанію з умовою "взаємного ненападу". Єдиний кандидат визначається за місяць до дня голосування, виходячи з соціологічних рейтингів.

"Таким чином, впродовж кампанії штаби кандидатів працюють на втілення цієї політичної комбінації, яка дозволить вивести демократичного кандидата у другий тур", - сказав Балога.

На його думку, є лише одна перешкода для втілення цього сценарію – "надмірні амбіції кожного з названих політиків".

"Однак їм треба дбати не про власний пафос, а виходити з ризику "бетонування" демократії в Україні. Саме таке об’єднання матиме значно більший "кумулятивний" ефект, ніж розрізнена участь у кампанії", - сказав Балога.
powered by lun.ua
Усі новини...