У Верховному суді шкодують, що їх усунули від виборів

Четвер, 29 жовтня 2009, 15:40

Голова Верховного Суду Василь Онопенко вважає, що ситуація на президентських виборах-2010 кардинально відрізнятиметься від виборів-2004.

Про це він розповів в інтерв’ю журналу "Профиль"

"Що стосується судів, то у них роботи буде багато і під час виборів, і після голосування: у розгляді виборчих суперечок будуть задіяні всі загальні місцеві суди і адміністративні", - спрогнозував він ситуацію на виборах-2010.

Але при цьому, за його словами, "судова система не вирішуватиме долю майбутнього президента України".

На його думку, вирішальну роль в цьому зіграють чотири основні чинники. Це досконалість законодавчого регулювання виборчого процесу.

Також це поведінка ключових політичних гравців (політичних сил): дотримання ними виборчого законодавства, їх контроль один за одним, прозорість виборчого контролю, забезпечення належного спостереження за виборами з боку українських і міжнародних спостерігачів і позиція виборців.

"Адже на виборах їх результат визначається волею виборців, а не волею кандидата, його штабу, представників діючої влади", - сказав Онопенко, нагадавши, що "ситуація з виборами в 2004 році виникла саме через якнайглибший конфлікт волі виборців і волі тодішньої влади, і судове рішення, таким чином, стало правовим способом рішення конфлікту".

Онопенко також вважає, що Верховний Суд дарма усунули від виборів.

Він пояснив, що під час виборчої кампанії основні претензії розглядатиме Київський адміністративний апеляційний суд, а за наслідками виборів вердикт буде за Вищим адміністративним судом.

"А Верховний Суд як судовий орган від вирішення суперечок в цьому виборчому процесі відчужений, - розповів він, уточнивши, що вважає це не зовсім правильним.

"Оскільки в такому важливому для країни питанні свою позицію міг висловити і Верховний суд – найвищий судовий орган нашої держави. Об`єктивно він є найбільш компетентним і незалежним", - вважає Онопенко.

УНІАНpowered by lun.ua