Кабмін розповів Європі, що Україні потрібне розуміння

Четвер, 29 жовтня 2009, 18:47

Президент Європейського парламенту Єжи Бузек найближчим часом має намір відвідати Україну.

Про це у четвер в Брюсселі після закінчення з зустрічі з президентом Європарламенту повідомив віце-прем'єр Григорій Немиря. Зустріч відбулася в рамках саміту Європейської народної партії.

У рамках зустрічі з прем'єром Швеції Фредріком Реінфелдтом обговорювалося питання підготовки ініціативи у сфері енергетичної ефективності, яка буде проголошена найближчим часом.

"Основним учасником з числа країн "Східного партнерства" є саме Україна", - сказав Немиря.

"Це - велика амбітна ініціатива, яка повністю співпадає з пріоритетами уряду щодо залучення різних ресурсів, не тільки кредитних, але і грантів для модернізації енергетичного сектору", - пояснив він.

Немиря повідомив, що взяв участь у саміті за дорученням прем'єра Юлії Тимошенко.

На порядку денному саміту фігурували три питання: економічна і фінансова ситуація, питання зміни клімату і ситуація в окремих країнах і оргпитання, пов'язані з майбутнім конгресом Європейської народної партії, який пройде 9-10 грудня в Бонні.

Ключовими доповідачами з цих питань були канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

"Я доніс українську позицію по двох основних питаннях: Україна не тільки один з учасників щодо виходу з кризи, але також має потребу в більшому розумінні та співпраці з європейськими партнерами", - сказав віце-прем'єр.

"Для нас важливо бути учасниками цієї дискусії. Тому питання макрофінансової допомоги та наближення термінів вирішення цього питання, яке зараз знаходиться на розгляді ЄК, є питанням принципової важливості для України", - заявив Немиря.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування