Ющенко хоче контролювати грип

П'ятниця, 30 жовтня 2009, 20:39

Президент Віктор Ющенко вимагає встановити повний контроль щодо поширення грипу.

"Перше питання – це повнота інформації і встановлення повного контролю за територією України щодо проходження ГРВЗ, режим реального інформування громадськості в розрізі територій і країни в цілому", - йдеться у заяві.

Президент доручив ОДА встановити центри інформування населення регіону, "щоб не допускати паніки чи формування уяви про процес, яка не відповідає дійсності", повідомляє прес-служба президента.

У заяві наголошується, що "стримує МОЗ, ефективну систему дій одне – типування вірусу".

"В дуже багатьох випадках на це питання поки що відповіді немає. Навіть є думки деяких фахівців, які допускають інший модифікований вірус – диференційований між "пташиним" і "свинячим", - заявив Ющенко.

"Але так це чи ні, може дати відповідь тільки оперативне проведення аналізу. Повинна бути оцінка того грипу, яким страждає сьогодні група ризику", - зазначив президент.

Ющенко доручив МОЗ "сформулювати, розглянути на уряді реальний план дій, яким має користуватися вся урядова команда, всі органи на місцях – і органи самоврядування".

"МОЗ має чітко сформулювати обов’язкові рекомендації, якими повинні керуватися громадяни України, фахівці, експерти", - йдеться у заяві.

"Обмеження приміщень, чи введення карантинних обмежень, чи проведення профілактики, щеплення, ізоляції – це повинен бути єдиний загальнонаціональний український план", - вважає Ющенко.

"Цей план має включати карантинні заходи, я отримаю оцінки експертів по вже вжитих урядом заходах. Чи вони є достатні, чи цей процес треба розвивати, поширювати", - наголосив президент.

"Заходи на кордоні, які ми повинні вжиті, встановити режим пересування, переміщення громадян та транспорту у сусідніх областях. Встановити контроль за повним забезпеченням людей комплектами захисту", - йдеться у заяві.

"Той запас медикаментів, який у нас зараз є, дозволяє зараз забезпечити всіх, хто потребує", - зазначив він.

"Очевидно, якщо ситуація буде розгортатися таким чином і з такою динамікою, яка буде загрожувати нашим можливостям, я звернуся до світових інституцій, країн-партнерів і безумовно, ми отримаємо ту необхідну кількість препаратів, які необхідні для лікування і профілактики", - наголосив Ющенко.

Президент також попросив журналістів "не збуджувати країну неперевіреною інформацією, не використовувати інформацію сумнівного характеру та інформацію, яка не відповідає дійсності".powered by lun.ua