Литвин: МВФ перейшов межу пристойності

Субота, 31 жовтня 2009, 09:54

Спікер Володимир Литвин розкритикував заяву МВФ про необхідність ветування закону про підвищення соцстандартів.

Про це він сказав в ефірі телеканалу Рада.

"Я не знаю, який меморандум підписували президент, прем’єр, голова Нацбанку і в.о. міністра фінансів. Мене це абсолютно не цікавить", - заявив він.

"Є законодавча база в Україні, яка вимагає приймати рішення щодо прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати. Я не сприймаю тої позиції, що публічно уряд запрошує МВФ розробляти держбюджет", - наголосив спікер.

"Може тоді простіше передати Україну в управління МВФ?", - запитав Литвин.

"Я не сприймав і не сприймаю постановку питання, коли МВФ публічно виступає з застереженням до президента з приводу того, щоб він не підписував закон про державні соціальні гарантії", - зазначив він.

"У якій країні, яка вважає себе самостійною, це бачено, що публічно наказували, як влада має діяти?", - запитав спікер.

На думку Литвина, "це тема, на яку треба звернути увагу і припинити дії, які виходять за межі пристойності".

Крім того, коментуючи заяви про неможливість виконання закону про підвищення соцстандартів, він наголосив, що це "не вияв самодіяльності".

"Це примушування певних осіб виступати з такими твердженням. Це, як мінімум, треба розглядати, як посадовий злочин", - заявив Литвин.

"Уряд заявляє, що бюджет перевиконується. Отже за рахунок перевиконання (можна фінансувати закон про соцстандарти)", - зазначив він.

"На фінансування підготовки до Євро-2012 знайшли 10 мільярдів. У той же час уряд заявив, що їм вистачить і 8 мільярдів, щоб завершити роботи, які ведуться у цьому році. Отже є 8 мільярдів. Їх можна перенацілити на соцвиплати", - підкреслив Литвин.

Спікер наголосив, що закон про підвищення соцстандартів має виконуватися, оскільки він підписаний президентом.powered by lun.ua