Тимошенко обіцяє рай в судах, опозиції і ЗМІ

Субота, 31 жовтня 2009, 17:33

Кандидат в президенти Юлія Тимошенко обіцяє провести судову реформу, розширити права опозиції та захистити журналістів від власників.

Про це йдеться в її програмі "Україна переможе. Україна – це ти".

За її словами, суди будуть виведені з-під політичного, адміністративного та корупційного впливу. Вони стануть незалежними від виконавчої влади.

Люди безпосередньо обиратимуть і відкликатимуть суддів та отримають право ініціювати дисциплінарні справи проти нечесних суддів.

Усі громадяни зможуть звертатися до судів безоплатно, а малозабезпечені громадяни зможуть безоплатно користуватися адвокатськими послугами.

Кримінальну відповідальність за корупційну діяльність буде посилено до довічного ув’язнення.

Для журналістів будуть створені умови незалежності від влади та політизованого капіталу олігархії. Засади редакційної політики, які зроблять журналістів незалежними, отримають статус Закону.

Буде створено високоякісне суспільне телебачення та радіомовлення, забезпечено доступ до Інтернету для всіх без винятку громадян, обіцяє Тимошенко.

Опозиція призначатиме голову Рахункової палати та керівників контрольних парламентських комітетів, отримає право притягати до кримінальної відповідальності окремих посадових осіб — через суд за матеріалами парламентської слідчої комісії.

Депутати всіх рівнів обиратимуться за відкритими списками та закріплюватимуться за відповідними округами. Люди знатимуть своїх обранців в обличчя.

Всеукраїнський та місцеві референдуми буде перетворено на справжній, дієвий механізм народовладдя.

Органи місцевого самоврядування отримають право формувати свої виконавчі органи.