Тігіпко пожалкував, що Україна знову в 90-х

Вівторок, 10 листопада 2009, 12:42

Нинішня ціна грошей, встановлена Нацбанком, робить неможливим відновлення економічного зростання.

Про це заявив кандидат у президенти Сергій Тігіпко, коментуючи заяву керівника групи радників голови НБУ Валерія Литвицького про те, що помірна інфляція в жовтні зберігає можливість для зниження Нацбанком ставок за активними операціями.

Зокрема, йшлося про можливе зниження ставок за кредитами "овернайт" без забезпечення з 17% до 16%, за кредитами під забезпечення – з 15,5% до 15%, а облікової ставки – з 10,5% до 10,4 %.

"Грамотні уряду накачують банки грошима, щоб стимулювати свої економіки. А от НБУ старанно оберігає українську економіку від припливу дешевих грошей", – сказав він.

"Навіть косметичне зниження ставки Нацбанку на піввідсотка – до 15% означає, що кінцеві позичальники зможуть отримувати гривню мінімум під 20% річних", - заявив Тігіпко, повідомляє його прес-служба.

"На жаль, Україна повернулася в початок 90-х років, коли гроші потрапляли в економіку з НБУ винятково через держбюджет", – стверджує банкір.

"Треба негайно відновити рефінансування банків під нормальний відсоток, бо кредит буде й надалі недоступним для суб'єктів господарювання. У нинішніх умовах наявне падіння ВВП є набагато більшим злом, ніж загроза інфляції вище від очікуваних 13-14%", - вважає він.powered by lun.ua