Люди Портнова хочуть суддівську голову

Четвер, 12 листопада 2009, 20:36

Парламентський комітет з питань правосуддя вимагає звільнити Олега Бачуна з посади голови Окружного адмінсуду Києва.

Як повідомляє прес-служба БЮТівця Валерія Писаренка, таке рішення було прийнято на підставі звіту спеціальної робочої групи (депутати: Писаренко, Андрій Портнов, В’ячеслав Олійник, Юрій Бут та Вадим Колісниченко), створеної при комітеті для перевірки порушень законодавства суддею Бачуном.

Як повідомив на засіданні сам Писаренко, всі оприлюднені ним, а також депутатами Андрієм Портновим та Святославом Олійником факти протиправної діяльності судді Бачуна наразі підтверджені органами державної влади.

"За результатами отриманих відповідей від Генпрокуратури до голови Вищого адмінсуду та Ради суддів адміністративних судів були надіслані офіційні підтвердження фактів використання чартерних літаків Бакуном", - йдеться у звіті спеціальної робочої групи.

За словами Писаренка, сам Бачун продовжує заперечувати, що здійснював перельоти закордон та в Україну чартерними літаками.

Писаренко також розповів, що робоча група двічі направляла офіційні звернення до судді з проханням надати відомості про задекларовані доходи, двічі звернення депутатів залишилися без відповіді.

"Своїми діями Бачун ставить під сумнів неупередженість судді при прийнятті судових рішень та виконанні покладених на нього адміністративних обов’язків", - таку заяву в своєму звіті зробила робоча група.

Комітет з питань правосуддя звернувся до Ради суддів та Ради суддів адміністративних судів з рекомендацією звільнити Бачуна з посади голови окружного адмінсуду Києва.

Як пояснив Писаренко, згідно основних принципів незалежності судових органів, схвалених резолюціями Генасамблеї ООН, судді можуть бути звільнені з причин поведінки, невідповідної до посади, яку вони займають.powered by lun.ua