Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Тимошенко наобіцяла хімікам золоті гори

Субота, 14 листопада 2009, 15:02

Уряд готовий надавати держгарантії на залучення фінансів для модернізації вітчизняних хімічних підприємств.

Про це заявила прем'єр Юлія Тимошенко в Сєвєродонецьку у суботу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Якщо є необхідність у залученні фінансових ресурсів за прийнятною ціною, ми можемо виступати гарантом", - сказала вона.

Разом з тим, за словами прем'єра, таку можливість необхідно закріпити на законодавчому рівні. "Безумовно, для цього потрібен закон", - сказала Тимошенко.

Прем'єр запропонувала представникам хімічної галузі почати за участі уряду відповідні консультації у профільному комітеті Верховної Ради.

Крім того, Тимошенко закликала представників хімічної галузі добиватися подолання вето президента на закон про підтримку підприємств хімгалузі.

Прем'єр також пообіцяла хімічним підприємствам "прогрес в питанні відшкодування ПДВ" до кінця листопада 2009 року.

"Я знаю, що для вас ключевим питанням є відшкодування ПДВ і ми будемо демонструвати прогрес у цьому питанні. І вже до кінця цього місяця ми зможемо деякі суттєві кроки зробити", - сказала вона.

За словами прем'єра, проблеми з поверненням ПДВ пов'язані з економічною кризою і недоотриманням податку на прибуток.

"Це стосується всіх галузей економіки. І те, що зараз бюджет в цілому дотягує приблизно 43-45% від плану (надходжень податку на прибуток), безумовно, позначається і на відшкодуванні ПДВ", - зазначила Тимошенко.

Крім того, за словами прем'єра, існує проблема "відмивання ПДВ через спеціальні "податкові ями", створені на базі чинних господарюючих суб'єктів, і цей процес, на жаль, триває".

Прем'єр зазначила, що уряд знає про це, але не може суттєво вплинути на ситуацію, що склалася, оскільки це питання перебуває у віданні Генпрокуратури.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування