Наливайченко хоче більше повноважень, щоб "захистити" інтернет

П'ятниця, 20 листопада 2009, 17:39

Голова Служби безпеки Валентин Наливайченко виступає за посилення відповідальності за тероризм.

“Ми маємо базовий закон про боротьбу з тероризмом, він дуже добрий, він європейський, там питань немає... Але треба іти далі: інтернет-простір, кіберзлочинність, кібертероризм, треба вас (мас-медіа) убезпечити, ваші сайти", - сказав він, повідомляє УНІАН.

"Ви бачите скільки атак іде, але СБУ не має права вас захищати, ми можемо лише порадити провайдеру, як захищати ваші сайти”, - додав Наливайченко.

Голова СБУ також зазначив, що очолювана ним служба має недостатньо повноважень для реагування на розповсюдження екстремістської літератури.

“Там вже, де зовсім прямі заклики до повстання або заколоту, там ми маємо право на вилучення цієї літератури. Але це зовсім не ті повноваження, які мають європейські чи російські спецслужби у боротьбі з тероризмом. Треба надавати більше правових підстав і СБУ, і МВС”, - сказав Наливайченко.

Разом з тим він зазначив, що на сьогодні в Україні немає системних проявів тероризму, тому ця загроза є актуальною з точки зору необхідності здійснення кроків на попередження.

“З оперативної точки зору - не допускати незаконного завезення зброї, спільні операції з перевірки цілих регіонів по вилученню незаконної зброї і третє - це посилення законодавчої відповідальності за екстремізм, за заклики до екстремізму, до тероризму, посилення відповідальності за літературу екстремістського характеру, за інтернет-сайти”, - сказав Наливайченко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua